ارزیابی حسن شهرت و بیم سنجی

توسعه اقتصادي كشور ها و رشد روز افزون تجارت  جهاني از سويي و از ديگر سو، روند هاي مستمرا در حال توسعه و تغيير فناوري براي دگرگوني حوزه هاي تجاري و ارائه خدمات و كالا به مشتريان ، موجب شده است كه در نظام‌هاي كارآفريني وتوسعه كسب و كار، در طول ساليان اخير ، مفهوم كارآفريني مشاركتي و كسب و كارهاي مشاركتي توسعه يابند .

نظام هاي مشاركتي و كسب و كارهايي كه در زنجيره ارزش كالا و خدمات خود ، نيازمند همسويي مجموعه اي از اشخاص حقوقي شامل شركت‌ها ، نمايندگان و كارگزاران ، بازرگانان و تجار، سازمان‌ها و نهادها و مواردي از اين دست است،  همواره نيازمند به بررسي‌هاي مستمر حسن شهرت و ارزیابی ریسک های متنوع در شبكه تجاري خود و پايش نظام ریسک بالادستي در خصوص رويه هاي مالي – مشارکتی است .

توانایی شرکت ها در دنیای امروز علاوه بر زیرساختهای داخلی به عواملی همچون قدرت برندسازی، ارتباطات و توانایی در مشارکت با دیگر بازیگران حوزه کسب وکار هم دارد . مشارکت در کسب وکار با ارتقا مقیاس کسب وکار، توانمندی و هم افزایی یک کسب وکار را افزایش داده و میتواند منجر به ایجاد ظرفیت های جدید، دسترسی به منابع مالی بیشتر، نفوذ و گسترش بازار و همچنین استفاده از توانمندیهای نیروی انسانی مشترک گردد.

برای این قبیل مشارکت ها، علی الخصوص در  خصوص مشارکت های استراتژِک  تجاری  یا برای مدیریت شبکه متنوعی از  ذینفعان زنجیره  تامین  و فروش  کالا و خدمات ،  نیازمند  پیاده سازی سیستم ها و فرایند های دقیقی در خصوص ارزیابی ریسک های تجاری  و  براورد های درستی از حسن شهرت یا عدم آن در  تضمین  کیفیت مشارکت ها و مبادله  کالا و خدمات   هستیم .

خدمات و محصولات موسسه مطالعات سرمایه گذاری در این بخش به این شرح است :

  • تهیه گزارش های شناخت و ارزیابی ریسک  تجاری برای  شركت متقاضي
  • پياده سازي نظام ارزیابی و پایش حسن شهرت  نمايندگان، پيمانكاران و تأمين‌كنندگان
  • نصب و فعال سازي سامانه نرم افزاري ارزيابي ريسك تجاری شركت مادر و گروه ذينفعان

برای اطلاعات بیشتر ، متقاضیان محترم می توانند با واحد مدیریت ریسک های تجاری  موسسه تماس حاصل نمایند

همچنین  با توجه به قرارداد فعالی که این موسسه با شرکت رتبه بندی اعتباری ایران  در خصوص  ارائه گزارش های اعتباری   به کسب وکارها و مشتریان طرف قرارداد  خویش دارد ،    متقاضیان دریافت خدمات و محصولات حوزه  تأمین مالی  زنجیره تامین  یا متقاضیان خرید گزارش های  اعتباری شرکت فوق الذکر ، می توانند  پس از عضویت در سامانه امور مشتریان و تعیین نوع خدمات  مورد درخواست و پرداخت حق اشتراک سالیانه ،  به درگاه های ذیل برای دریافت گزارش های  اعتباری  خویش مراجعه نمایند .

http://www.mycredit.ir

http://www.creditet.net

http://www.hosneshohrat.ir

http://www.shohrat.net